Kręgosłup wartości, ale jaki?

Przyznaje iż zabieram się do ustalania celów w życiu i zanim to zrobię, chciałem jednak ustalić sobie – najważniejsze wartości aby móc zawsze podejmując jakiś cel sprawdzić czy jest on w kręgu wartości i potrzeb. Lista jest krótka ale też na pewno nie pełna, stąd będzie się rozwijać i zmiany czytaj też rozwój w tej kwestii na pewno będzie.
Tworząc listę zastanawiałem się co w życiu moim jest najważniejsze, patrzyłem na to z perspektywy istniejącej sytuacji jak i przyszłości. I ponieważ wiele się zmieniło ostatnimi czasy wygląda to min. tak:

  1. Bóg – miłość – wartość jedyna nadrzędna, nie zmienna. To jest właśnie ta główna zmiana jaka nastąpiła, dotychczas moja wiara w Boga była zawsze gdzieś obok. Tzn. wierzyłem, uczyłem się, rozwijałem ale… właśnie ale nie czytałem SŁOWA. Najważniejsze! Tak tak też tak myślałem nie rozumiem Biblii, nawet zacząłem ją czytać od początku (BŁĄD!), co też skutkowało zmęczeniem, frustracją, brakiem zrozumienia i motywacji. Buntowałem się Boże co chcesz mi powiedzieć poprzez księgę liczb licząc to wszystko po kolei? O co kaman? Na szczęście po drodze trafiłem na kilka ciekawych ludzi, którzy mnie zainspirowali swoją misją, życiem i natchnęli kierunkiem działania i obecnie czytając ewangelię rozumiem, czuję co czytam i pragnę.
  2. SAM JA – co za egoista pewno zaraz się dowiem. No i jasne trudno tak se myślcie, piszcie ale wierzę iż DOBRY ROJEK to DOBRY ŚWIAT. Czyli zależy mi na tym aby rozwijać swoją postawę w oparciu o punkt 1 mojego kręgosłupa wartości, ale też dbać o zdrową kondycję, zdrowie, biorąc pod uwagę aspekt żywienia, ćwiczeń, wiedzy jaką przyswajam na codzień. Wierzę też iż jeśli u mnie jest wszystko w porządku to wokół mnie też dzieje się dobrze – w rozumieniu lepiej. Wierzę że moja dobra zmiana to zmiana świata wokół mnie, bo każdy nas inspiruje zatem ja sam też jestem inspiratorem dla innych.
  3. Żona.
  4. Dzieci. Staram się być każdego dnia inspiratorem dla nich, rozwijać ich w działaniu, myśleniu, rozwijać, przedstawiać świat tak by czuli iż są tutaj potrzebni i mają na niego całkowity wpływ.
  5. Rodzina
  6. Ludzie

Dlaczego tak krótko? Bo czy więcej potrzeba?

miłego

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *