Nauka języków i nie tylko…

Z językiem u mnie niestety nadal jest tak jak jest czyli nie za dobrze. Jednak mając wiedzę jak się go uczyć można o wiele szybciej go przyswoić niż dotychczas.
Przykładowo, denerwujący jest dla mnie fakt iż ciągle ucząc/zaczynając się uczyć języków rozpoczynałem od tego samego czasów. Tylko pytanie po co mi one na początku? Czy nie powinny być może na etapie doskonalenia języka?
Świetnie o tym mówi Patrycja Obara która uczyła w swoim życiu ludzi o wszystkim, no dobra prawie, posłuchaj 🙂

Druga kwestia to akomodacja wiedzy czyli jak to pewne nowe rzeczy powinny się w głowie uleżeć. Czasem drzemka albo i miesięcznica bez danej edukacji może przynieść dużo większe efekty niż dalsze uparte nauczanie się. Ale i tak dla mnie z tej lekcji najważniejsze jest podsumowanie, jak to na TED’exach bywa – czyli PRIORYTETY 🙂

Idąc dalej, no bo nadal tych języków nie potrafię, trafiłem na kolejne wytłumaczenie dlaczego czasy nie są ważne – na początku nauki oczywiście 😉 Polecam cały kanał na youtube https://www.youtube.com/user/SzybkaNaukaPro który mówi o tym jak szybko pojąć słownictwo, czy też nauczyć się języka. Dla mnie słuchanie TED’a w wersji EN z tłumaczeniem na PL jest najlepszą formą przyswajania języka angielskiego.

Ostatnia kwestia to słówka, no bo ich dobrze znać jak najwięcej. I tutaj ostatnio wpadła mi metoda którą poznałem od Marka Szurawskiego który to z kolei proponuję naukę/zapamiętywanie poprzez tworzenie historii – krótkich historii. No bo przecież co najdłużej zapamiętujemy jak nie historie, te nawet z dzieciństwa prawda 🙂 Dla przykładu mamy słowo widelec, z angielskiego FORK, przekładamy je sobie na najbliższe znaczeniu słowo w języku polskim niech będzie to FORT i w głowie wizualizujemy sobie taki oto fort z widelców zdobywany przez rycerza. Proste? Proste 🙂 Jak tylko opanuję tego typu naukę oczywiście pochwalę się wynikami z wami.

Ale co najważniejsze aby móc rozpocząć trenować umysł i rozwijać pamięć potrzeba jeszcze dwóch ważnych rzeczy o których wkrótce wam też o nich opowiem 🙂

Miłego

 

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *